Prekrasan dan, prekrasan izlet, prekrasno društvo… Izlet iznenađenja započeo je okupljanjem na autobusnoj stanici u Kaštel Starome. Na licima tragovi pospanosti i neizvjesnosti… Kamo li će nas odvesti naši službeni vodiči, Ivana Jozić i Kristina Šustić Vulas?

Predali smo se u njihove iskusne ruke i noge. Najprije su nas dovele Pod Koludar i otkrile plan puta: Orlovo gnijezdo – Marića staje – dom Putalj. Iznenađenje nije zvučalo kao šala. Ipak, svih 30 članova, među kojima je bilo nekoliko djece, jedan psić, dvoje novih članova – svi su uživali u usponima, spustovima, gradelama i boravku u prirodi.

Prva postaja: Orlovo gnijezdo – pogled pun plavetnila i sramežljive jeseni.

Druga postaja: Marića staje – vrijeme za ručak s posebnim okusom.

Treća postaja: dom Putalj – kava zaslađena umorom i zadovoljstvom.

Šetnju smo kratili planinarskim pričama i uživanju u slobodi.

Svi su sudionici izleta pazili na siguran razmak i pridržavanje epidemioloških mjera.

Rastanak srdačan, kao i uvijek, u nadi i želji za ponovnim susretom na nekoj novoj stazi.

Planinarenje je uistinu poseban doživljaj – dostupan svima, blizak izabranima.