Zaljubljenik si u planine i visine? Želiš šetati sigurnim i označenim planinarskim putovima i stazama?

Želiš doprinijeti kvaliteti svojega planinarskog društva? Uzmi kist i kanticu u ruke!

Tko su markacisti?

Markacisti su planinari koji obilježavaju i održavaju planinarske putove.

Što rade markacisti?

• Obilježavaju planinarske putove do vrhova planina.
  • Obilježavaju putove na šetnicama i izletištima.
  • Održavaju obilježene putove i staze.

Zašto su važni markacisti?

Kvalitetno označene, očišćene i održavane staze znače manji broj zalutalih planinara i izletnika. Dobra markacija preduvjet je sigurnosti i ugodnog planinarenja. Markacisti svojim radom doprinose organizaciji svoga društva.

Kako postati markacist?

Markacisti trebaju proći školovanje (obuku) koju organizira HPS. Zbog postojeće epidemiološke situacije još nije najavljena obuka za ovu godinu, ali u akcijama markiranja možete sudjelovati i prije položenog tečaja. Tečaj (u uobičajenim okolnostima) traje dva vikenda te je potrebno usvojiti teoretska i praktična znanja. Po završetku školovanja dobivate potvrdu o statusu markacista.

Jednom stečeno znanje potrebno je trajno održavati.

Donesi pravu odluku – postani markacist!

Za detaljnije informacije i sudjelovanje u akcijama: Igor Laurić, voditelj markacista (091/5332779).