Sveti Ivan Biranj najviši je vrh zapadnog dijela Kozjaka. Na njemu je kapela sv. Ivana koji se slavi kao zaštitnik Kaštel Lukšića. Najviša točka vrha malo je istočnije od kapele. Na području Malačke i Svetog Ivana Birnja članovi PK-a Split uredili su splet ekološko – poučno rekreacijskih staza te ih označili žuto-zelenim markacijama. Najzanimljivija točka je krška lokva Jezero, u čijoj je blizini izvor pitke vode koji nikada ne presušuje. S vrha se lijepo vide Kaštela i Split, a kao ravna pruga prepoznaje se i pozornost privlači zračna luka.

U nedjelju, 20. rujna 2020., polaznici VII. Opće planinarske škole u organizaciji HPD-a Malačka imali su za cilj planinariti upravo Kozjakom i ovom nadasve zanimljivom stazom. Skupilo se 20-ak školaraca te nekoliko vodiča iz našega društva. Glavni vodič izleta bio je Mario Vulas, a na raspolaganju su mu bili Kristina Vulas, Ivana Perica i Ivna Petric. Tijekom izleta polaznici su informirani o vrsti terena, planinarskoj opremi, planinarskim objektima u blizini, mogućim opasnostima u planini i slično. Dobro raspoloženje, zabava i smijeh pratili su nas tog nedjeljnog jutra. Došavši u planinarski dom Malačka, okrijepili smo se pićem i ručkom te se uputili svojim kućama. Ovim putem zahvaljujemo i našim domarima Mari i Marku na gostoprimstvu.