U nedjelju, 12. siječnja 2020. godine organiziran je 10. memorijalni pohod kroz Brinu u čast pokojnog Ivana Jukića – Ikele, jednog od osnivača HPD – a Pločno (Posušje) i njihovog stalnog člana. Tridesetak članova našega društva okupilo se kod Starog mosta na Ričini u Posušju u 9:00h. U ovom memorijalnom pohodu je sudjelovalo 300 – injak planinara, članova različitih planinarskih društava iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Budući da su nam vremenske prilike bile naklonjene, prošli smo kroz prekrasan kanjon Brine, zatim obišli Šimića pećinu te se preko Orlova kuka spustili do Zavraca. Planinarska tura je trajala oko 4h. Zajednički ručak za sve sudionike je bio organiziran u Zavracima u 13:00h. Smijeha, šale, zajedništva, dobre volje i planinarskog duha nikako nije nedostajalo. Veselimo se sljedećem susretu!